Çimko İcra Komitesi
Dr. Önder Kırca
(Genel Müdür)

1998 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitiren Kırca, aynı bölümde Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini almıştır. 1998 – 2000 yılları arasında ODTÜ İnşaat Mühendisliği / Yapı Malzemeleri Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyer yapan Dr. Kırca, 2000 yılında Ar-Ge Mühendisi olarak Çimsa’da çalışmaya başlamıştır. Aynı şirkette Ar-Ge Şefliği, Pazarlama Müdürlüğü, Bölge Satış Direktörlüğü, Hazır Betondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve son olarak İnovasyon, Ar-Ge ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Akçansa Çimento’da Çimento Satış ve Pazarlama Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Aşkale Çimento bünyesinde Pazarlama Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak almıştır. Haziran 2019 tarihinden itibaren Çimko Çimento Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
Detaylı Özgeçmiş

Hüseyin İrfan İÇİN
(Mali İşler Direktörü)

Lise eğitimini Adıyaman’da tamalayan İrfan İçin, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Muhasebecilik hayatına 1982 yılında Adıyaman Çimento Fabrikası’nda başlayan İçin; Edirne Lalapaşa Çimento Fabrikası ve Bartın Çimento Fabrikası kuruluş aşamalarında çeşitli görevlerde yeraldı. Adıyaman Çimento Fabrikası’nın özelleşerek Sanko Bünyesi’ne geçmesiyle birlikte 1995 yılından itibaren kariyerine Çimko’da devam ederek, sırasıyla Muhasebe Müdürlüğü ve Muhasebe Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. İçin, 01.01.2015 tarihinden itibaren Çimko Çimento ve Beton San.Tic. A.Ş. Mali İşler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş

Mehmet ÜLGER
(Çimento Satış Direktörü)

Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Yabancı Diller (İngilizce) Bölümünden mezun olan Ülger, iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren Çukurova Grubuna bağlı, Çukurova İthalat İhracat Tic. A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü'nde 1995 yılında Yedek Parça Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. İş hayatına 1998 yılında Adana Çimento Sanayi Tic. A.Ş‘de İç Pazar Satış Uzmanı olarak devam etmiş ve sırasıyla şirkette İthalat İhracat - Yatırım Teşvik Uygulama Uzmanlığı ve Satış Şefliği görevlerini yürütmüştür. Çimko Çimento ve Beton Sanayi Tic. A.Ş.’de 2009 yılında Narlı Fabrikasının inşasının tamamlanmasından sonra göreve başlamıştır ve halihazırda Çimento Satış Direktörlüğü görevini yürütmektedir.
Detaylı Özgeçmiş

Fatih AKTAŞ
(Teknik Direktör)

Süleyman Demirel Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2001 yılında kariyerine başladığı Çimentaş A.Ş. bünyesinde, 2015 yılına kadar grubun Kars, İzmir ve Edirne fabrikalarında sırasıyla Üretim Mühendisi, Üretim Şefi, Proses Geliştirme Şefi ve Üretim Müdürü olarak görev almıştır. Çimko Çimento ve Beton San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde Proses Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Aktaş, halen Teknik Operasyonlardan sorumlu Direktör olarak çalışmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş

Mustafa Demirci
(Hazır Beton Teknik Operasyonlar Direktörü)

Lisans eğitimini ODTÜ Jeoloji Mühendisliği bölümünde tamamlayan Sn. Demirci, LaFarge ve Akçansa’da de Hazır Beton Tesis Şefi, Çimsa’da Hazır Beton Bölge Müdürü olarak çalışmıştır. Doğa Beton bünyesinde Genel Müdür olarak görev yapan Sn. Demirci son olarak Akkuyu Nükleer Santrali Proje Direktörlüğü’nü yapmıştır. Nisan 2019 itibariyle Çimko Çimento ve Beton’da Hazır Beton Teknik Operasyonlar Direktörü olarak görev yapmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş

Fevzi Savrun
(Satın Alma Direktörü)

Fevzi Savrun ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. İş hayatına 2004 yılında Temsa’da Satın Alma Mühendisi olarak başlamıştır. Temsa’daki 3 yıllık deneyimi sonrasında kariyerine aynı grup içerisinde Brisa bünyesinde Satın Alma Uzmanı olarak devam etmiştir. 2013 yılında BSH Ev Aletleri bünyesinde Kategori Satın Alma Yöneticisi olarak çalışan Sn. Savrun, 2016-2018 yılları arasında BMC Otomotiv ‘de Satın Alma Müdürü olarak çalışmıştır. Son olarak, TOSYALI Toyo Çelik bünyesinde Satın Alma Direktörü olarak görev almıştır.
Detaylı Özgeçmiş

Çiğdem GÜRBÜZ
(İnsan Kaynakları Direktörü)

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümündeki lisans eğitimi sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. İş hayatına 1999 yılında başladığı TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri bünyesinde çok sayıda insan kaynakları projesinde danışman olarak görev almıştır. Kariyerine, 2005-2007 yılları arasında TEI’de (Tusaş Engine Industry) İnsan Kaynakları Uzmanı olarak devam eden Gürbüz, 2007-2014 yılları arasında çalıştığı Çimsa Çimento Sanayi ve Tic. A.Ş.’de sırasıyla Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Uzmanı, Yetenek Gelişim Yöneticisi ve Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev almıştır. 2014 – 2017 yılları arasında Erdemir Grubu’nda performans yönetimi, yetenek yönetimi, işe alım ve işveren markası süreçlerinden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan Gürbüz, Temmuz 2017 itibariyle Çimko Çimento ve Beton San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş

Umut Zirek
(İhracat Direktörü)

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi / Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans eğitimini Illinois Institute of Technology’de tamamlamıştır. 2005 yılında çalışmaya başladığı Sanko Holding bünyesinde ilk olarak Yönetim Kurulu Asistanı olarak görev yapmıştır. 2008 yılından Çimko bünyesinde Yurtdışı Satış Müdürü olarak başladığı görevine İhracat Direktörü olarak devam etmektedir.
Detaylı Özgeçmiş