Çimko İcra Komitesi
Cenker MİRZAOĞLU
(Genel Müdür)

Orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İTÜ’den Metalurji Mühendisi olarak mezun olmuştur. İş hayatına 1997 yılında Betonsa’da başlayan Mirzaoğlu, 2011 yılına kadar Akçansa, Sabancı Holding Çimento Grubu ve Çimsa Çimento’da çeşitli kademelerde görev almıştır. 2011-2015 yılları arasında Çimbeton Genel Müdürlüğü ve Çimentaş Satış&Pazarlama Direktörlüğü görevlerini ifa eden Mirzaoğlu, Ocak 2015 tarihinden itibaren Çimko Çimento Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
Detaylı Özgeçmiş

Hüseyin İrfan İÇİN
(Mali İşler Direktörü)

Lise eğitimini Adıyaman’da tamalayan İrfan İçin, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Muhasebecilik hayatına 1982 yılında Adıyaman Çimento Fabrikası’nda başlayan İçin; Edirne Lalapaşa Çimento Fabrikası ve Bartın Çimento Fabrikası kuruluş aşamalarında çeşitli görevlerde yeraldı. Adıyaman Çimento Fabrikası’nın özelleşerek Sanko Bünyesi’ne geçmesiyle birlikte 1995 yılından itibaren kariyerine Çimko’da devam ederek, sırasıyla Muhasebe Müdürlüğü ve Muhasebe Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. İçin, 01.01.2015 tarihinden itibaren Çimko Çimento ve Beton San.Tic. A.Ş. Mali İşler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş

Mehmet ÜLGER
(Çimento Satış Direktörü)

Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Yabancı Diller (İngilizce) Bölümünden mezun olan Ülger, iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren Çukurova Grubuna bağlı, Çukurova İthalat İhracat Tic. A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü'nde 1995 yılında Yedek Parça Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. İş hayatına 1998 yılında Adana Çimento Sanayi Tic. A.Ş‘de İç Pazar Satış Uzmanı olarak devam etmiş ve sırasıyla şirkette İthalat İhracat - Yatırım Teşvik Uygulama Uzmanlığı ve Satış Şefliği görevlerini yürütmüştür. Çimko Çimento ve Beton Sanayi Tic. A.Ş.’de 2009 yılında Narlı Fabrikasının inşasının tamamlanmasından sonra göreve başlamıştır ve halihazırda Çimento Satış Direktörlüğü görevini yürütmektedir.
Detaylı Özgeçmiş

Emin Ali TARLAKAZAN
(Strateji ve Pazarlama Direktörü)

Ali Tarlakazan, 1987 Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunu olup ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesi ve London Metropolitan University’de İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Derecelerini almıştır. İş hayatında sırasıyla TEE/Arçelik, Çimsa/Sabancı, Çimentaş/Cementir ve Çimko şirketlerinde Planlama, Bütçe Kontrol, Bilgi Sistemleri ile Strateji ve İş Geliştirme alanlarında orta ve üst düzey yöneticilik görevlerini üstlenmiş olup, 2015’den bu yana Sanko Holding bünyesinde Çimko Çimento ve Beton Sanayi ve Tic. A.Ş.’de Strateji ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş

Fatih AKTAŞ
(Teknik Direktör)

Süleyman Demirel Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2001 yılında kariyerine başladığı Çimentaş A.Ş. bünyesinde, 2015 yılına kadar grubun Kars, İzmir ve Edirne fabrikalarında sırasıyla Üretim Mühendisi, Üretim Şefi, Proses Geliştirme Şefi ve Üretim Müdürü olarak görev almıştır. Çimko Çimento ve Beton San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde Proses Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Aktaş, halen Teknik Operasyonlardan sorumlu Direktör olarak çalışmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş

Doğukan DEMİR
(Hazır Beton Direktörü)

Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümündeki lisans eğitimi sonrasında Galatasaray Üniversitesi Mühendislik Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır ve Colombia Business School da Personal Leadership sertifikası almıştır. İş hayatına 2006 yılında başladığı Mercan İnşaat bünyesinde Saha Mühendisi olarak görev almıştır. Kariyerine, 2008-2010 yılları arasında Çimsa Hazır Beton'da Tesis Mühendisi olarak devam eden Demir, 2011-2014 yılları arasında Oyak Beton bünyesinde İstanbul Avrupa Yakası büyük ölçekli projelerden sorumlu Tesis ve Proje Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2015-2017 yılları arasında Çimbeton'da Hazır Beton Bölge Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Mart 2017 itibariyle Çimko Çimento ve Beton San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde Hazır Beton Direktörü olarak görev yapmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş

Salih BÜYÜKTAŞ
(Satınalma Direktörü)

Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirmiştir. Üniversiteden sonra kısa bir süre otel işletmeciliği yapmıştır. Askerlik görevini bitirmesine müteakip 1998 Aralık ayında Oyak Ünye Çimento San. ve Tic. A.Ş. firmasında Satınalma Uzmanı olarak işe başlamıştır. 2006 yılında Oyak Mardin Çimento San. ve Tic. A.Ş. Fabrikası'nda geçici görevle satınalma organizasyonunda çalışmıştır. Aralık 2006 yılında resmi olarak Oyak Mardin Çimento San. ve Tic. A.Ş. Fabrikası'na satınalma şefi olarak atanmıştır. Çimko Çimento ve Beton San. Tic. A.Ş. firması Narlı şubesinin devreye girmesine müteakip, satınalma organizasyonun kurulumu için 2008 Nisan ayında Narlı Satınalma Müdürü olarak göreve başlamıştır. Halihazırda Satınalma Direktörü olarak görevine devam etmektedir.
Detaylı Özgeçmiş

Çiğdem GÜRBÜZ
(İnsan Kaynakları Direktörü)

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümündeki lisans eğitimi sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. İş hayatına 1999 yılında başladığı TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri bünyesinde çok sayıda insan kaynakları projesinde danışman olarak görev almıştır. Kariyerine, 2005-2007 yılları arasında TEI’de (Tusaş Engine Industry) İnsan Kaynakları Uzmanı olarak devam eden Gürbüz, 2007-2014 yılları arasında çalıştığı Çimsa Çimento Sanayi ve Tic. A.Ş.’de sırasıyla Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Uzmanı, Yetenek Gelişim Yöneticisi ve Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev almıştır. 2014 – 2017 yılları arasında Erdemir Grubu’nda performans yönetimi, yetenek yönetimi, işe alım ve işveren markası süreçlerinden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan Gürbüz, Temmuz 2017 itibariyle Çimko Çimento ve Beton San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmaktadır.
Detaylı Özgeçmiş