Faaliyetler


TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemlerine göre faaliyetlerini yürüten Kahramanmaraş Narlı Çimento Fabrikası, ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ’ne geçiş çalışmalarını 2012 yılı içerisinde tamamlamıştır.

Şirketimiz kurulu bu sistemler doğrultusunda aşağıda belirtilen ürünler için TS EN 197-1 ve TS EN 197-2 gereklerini yerine getirerek EC (AT) Uygunluk Belgesi (CE İşareti) almıştır.

TS EN ISO IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili gerekli çalışmalar, kurum içi ve kurum dışı eğitim faaliyetleri hızlı bir şekilde sürdürerek bu belgeyi almıştır.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmaları 2012 yılında tamamlanmıştır. Ana amacımız olan üretimde enerji yoğunluğunun azaltılması için ÇİMKO, üretimin her aşamasında enerji verimliliği yüksek ekipman seçimi, süreç iyileştirme çalışmaları, kayıp ve kaçakların önlenmesi, fosil yakıt kullanımının azaltılması gibi uygulamalara yönelmiştir.

Narlı Çimento Fabrikası’ndaki, üretim, kalite, bakım, lojistik, satış, muhasebe ve idari faaliyetler 2011 yılı içerisinde kurularak işletilen Kurumsal Kaynak Planlaması (SAP ERP) sistemi ile takip edilmektedir.